نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: محاسبه ی زاویه ی انحراف نور از خورشید در نسبیت عام

محاسبه ی زاویه ی انحراف نور از خورشید در نسبیت عام

به نام خدا
    سلام

http://data.axmag.com/data/201205/U2...872/index.html
    امیدوارم که مفید واقع شود
    www.akhtarphysic.blogfa.com

Junior Member aramanesh آواتار ها
    ممنونم بله مفید واقع شد البته من که همش را نفهمیدم ولی خب خوب بود . در ضمن متن دیگه که یکمی اسون تر و ابتدایی تر توضیح بده هم در دسترس دارید ؟
    بازم ممنون .
    موفق باشید .
    گمان مبر ز موی سپیدم به طول عمر دراز -- جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی
    خوشحال میشم که از وبلاگم بازدید کنید :( صفحه فیس بوک هم داره وبلاگم ) tazehaieelm90.persianblog.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط aramanesh نمایش پست ها
    ممنونم بله مفید واقع شد البته من که همش را نفهمیدم ولی خب خوب بود . در ضمن متن دیگه که یکمی اسون تر و ابتدایی تر توضیح بده هم در دسترس دارید ؟
    بازم ممنون .
    موفق باشید .
    به نام خدا
    سلام
    در سایر پست ها متوجه شدم شما تازه دارید به کلاس دوم دبیرستان می روید و قاعدتا مطالب بالا کمی ثقیل هست اما هر کجای اونو که مشکل داشتید بنده در خدمتم تا پاسخ شما رو در حد سوادم بدم البته به علاوه ی سایر دوستان
    و در مورد نوشته ی بالا باید خدمتتون بگم که این در واقع به نظر بنده ساده ترین راه برای رسیدن به زاویه ی انحراف هست خودتون می دونید که ریاضیات نسبیت عام تانسوری هست و تا اندازه ای گیج کننده این در واقع بسیار ساده شده هست به نظر بنده بهتر هست اگر تا بحال در مورد انحراف نور مطلبی کمی(ریاضی وار) نخوندید نیوتونیش رو مطالعه کنید و بعد به سمت نسبیت عام بیاید اما باز هم می گم تا می تونستم ساده سازی رو انجام دادم و خوشحال می شم کسی اون رو بخونه و در موردش بحث کنیم
    بحث نیوتونیش رو می تونید از خیلی جاها پیدا کنین که با نسبیت عامی یه ضریب 2 اختلاف داره یعنی نیوتونیش یه ضریب دو کم داره مثلا http://www.physicsforums.com/showpos...1&postcount=13
    موفق باشید
    www.akhtarphysic.blogfa.com

Junior Member aramanesh آواتار ها
    سلام . بله درست متوجه شدید خب اینطور که من فهمیدم چون که با این یکاها و حرف ها آشنا نبودم نمیتونستم بفهمم که فرمول از چه چیز هایی استفاده کرده و چرا . فعلا باید پایم را قوی تر کنم تا بتونم متوجه فرمول ها بشم ولی خب باز هم ممنون حداقل یه چیزایی ازش فهمیدم و همچنین کمی اطلاعاتم را بالا برد و باعث شد برم و بیشتر تحقیق کنم در این باره .
    بازم متشکر .
    موفق باشید .
    گمان مبر ز موی سپیدم به طول عمر دراز -- جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی
    خوشحال میشم که از وبلاگم بازدید کنید :( صفحه فیس بوک هم داره وبلاگم ) tazehaieelm90.persianblog.ir