نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: بالن

بالن

جنس پارچه بالن چيست آيا من ميتوانم با امكانات معمولي يك بالن كوچك و با قابليت كنترل از راه دور درست كنم و سوخت موتور بالن چيست و موتور آن چه نوع موتوري است و ميشود آن را تهيه كرد

بالن

بالن ساده ترین نوع وسیله پروازی هستش که بشر اون رو پیدا کرده شما میتونید با یه آرمیچر
    یک مدار ساده و یک کیسه نایلونی یک بالون بسازید
    فقط کافی هستش که کمی شیمی بدونید تا بتونید گاز هیدروژن لازم برای پر کردن کیسه نایلون رو بدست بیارین برای این کار میتونید از واکنش فلزات قلیای با آب ستفاده کنید
    البته باید مواظب باشید چون اگه منفجر بشه شاید دیگه نتونیم ببینمتون

ولی به طور کلی باید پارچه از نوع غیر قابل نفوذ باشه که الیاف نایلونی بهترین هستند
    و یه چیز دیگه این که برای ایجا د یک بالن کنترلی باید الکترونیک رو خوب بلد باشین

Senior Member

بالن

سلام

نمی خوام ناامیدتون کنم. شما اگر بخواهید حتما می تونید یک بالن بسازید که نیازها و خواسته هاتون رو برآورده کنه. اما به نظر من ساخت چنین چیزهایی، به تنهایی و با دست خالی خیلی مشکل هست. اگر بتونید یک تیم مناسب پیدا کنید و با هم کار کنید خیلی بهتره.
    البته اگر فقط قصدتون ساخت یک بالون نمایشیه کوچک هست در حدی که فقط کمی از زمین بلند بشه و چند متری هم حرکت کنه، خوب همچین چیزی خیلی سخت نیست. اما اگر دنبال کار جدی تر و گسترده تری هستید، من پیشنهاد می کنم در زمینه های مختلف، با چند نفر همفکری و همکاری کنید.